Historie
Vize a inspirace zakladatele Jan Horala
Když Jan Horal dorazil do Švédska, začal zde pracovat jako dělník v továrně SKF vyrábějící kuličková ložiska.
Zajímal se o fotografování, a aby pro svou rodinu získal tolik potřebné peníze, začal si přivydělávat jako fotograf v ateliéru a místním zábavním parku v Lisebergu. Jan si brzy uvědomil tržní potenciál Dálného východu, a to mnohem dříve, než všichni ostatní.
Obzvláště rozpoznal jeho schopnost dodat kvalitní produkty (například hračky a optické/fotografické vybavení) za nízkou cenu. Na rozdíl od některých evropských konkurentů se zdejší podniky nebránily přizpůsobit se požadavkům zahraničních trhů a byly otevřeny technologickým zlepšením.
Po pádu komunismu v Evropě v letech 1989 – 1990 se Jan rozhodl pro kariérní změnu, a to ve věku, kdy většina lidí je již dávno v důchodu. V téměř 70 letech se vrátil do rodného Československa, kde v Praze a v Českém Krumlově, jihočeském městě zapsaném na Seznamu světového dědictví UNESCO, začal úspěšně podnikat v hotelovém průmyslu. V roce 1994 založil společnost Bohemia Properties a.s. V tom samém roce otevřel první ze svých hotelů, Hotel Duo. Společnost brzy expandovala a v Českém Krumlově otevřela další dva hotely. Hotel Růže zahájil svůj provoz v roce 1999 a Hotel Old Inn v roce 2001.
V tomto období začal rovněž bojovat za navrácení práv a důstojnosti českým vojákům, kteří bojovali se západními spojenci, se kterými bylo po komunistickém převratu velmi špatně zacházeno a kteří byli považováni za potenciální zrádce či špiony. Mnoho z nich bylo dokonce uvězněno a jejich dětem bylo odepřeno vyšší vzdělání. Jan rovněž organizoval a hostil setkání válečných veteránů z nejrůznějších zemí.
Pan Horal získal vysoce ceněný Řád britského impéria a Řád francouzské čestné legie. Hotelový business vedou v současné době jeho tři děti, Eva, Peter a Mikael Horalovi, kteří pokračují v otcově vizi poskytování těch nejkvalitnějších pohostinských služeb.