Zajímavosti

Praha a Český Krumlov – Nejnavštěvovanější místa v České republice

Praha a Český Krumlov jsou dvě nejnavštěvovanější destinace v České republice. Obě města patří k nejkrásnějším na světě. Navštivte Pražský hrad, největší komplex zámeckých budov na světě, nebo si vychutnejte procházky v romantických uličkách Českého Krumlova, města UNESCO, postaveného v 16. století! Prožijte s námi nezapomenutelnou dovolenou!

Kaple na Křížové Hoře

Vydejte se k poutnímu místu situovanému na vrcholu hory, kde byla roku 1710 postavena osmiboká kaple Panny Marie Bolestné a sv. Kříže.
Přečtěte si víc

Ptačí hrádek

Přijeďte navštívit nedostavěný vojenský památník „Ptačí hrádek“, který byl postaven na oslavu vítězství spojeneckých armád Ruska, Rakouska a Pruska nad Napoleonem Bonaparte v bitvě u Lipska roku 1813.
Přečtěte si víc

Kaple sv. Martina

Dalším místem, které si nesmíte nechat ujít, je kaple sv. Martina - dnešní sídlo sboru Církve československé husitské – která byla založena v roce 1585 jako dřevěná hřbitovní kaple.
Přečtěte si víc

Synagoga Český Krumlov

Navštivte pozoruhodnou budovu českokrumlovské synagogy postavené místní Židovskou obcí v novorománském slohu v roce 1909.
Přečtěte si víc

Kostel sv. Jošta

Přijeďte obdivovat dochované gotické konstrukce a detaily bývalého kostela sv. Jošta, který byl založen před rokem 1334 Petrem I. z Rožmberka jakožto součásti rožmberského panského špitálu. Dnes se v objektu nachází obchody, restaurace a Muzeum marionet.

Přečtěte si víc

Minoritský klášter

Minoritský klášter, jedna z nejstarších dochovaných budov v Českém Krumlově, pochází z poloviny 14. století. Výstavba byla dokončena na konci barokního období. Navštivte toto jedinečné historické místo během jednoho z nezapomenutelných náboženských koncertů nebo recitálů.
Přečtěte si víc

Kostel sv. Víta v Českém Krumlově

Objevte druhou nejpůsobivější architektonickou dominantu města – římskokatolický kostel sv. Víta, který byl vybudován na ostrohu nad řekou Vltavou stejně jako českokrumlovský zámek. Jeho osmiboká novogotická věž se stala jednou z dominant města.
Přečtěte si víc

Zámek Český Krumlov

Navštivte hlavní atrakci Českého Krumlova - nádherný zámek, který se tyčí nad malebnou renesanční architekturou přilehlého městečka. Při procházce historickým centrem a jeho nenapodobitelným středověkým charakterem, se jen přesvědčíte o tom, proč je Český Krumlov jednou z atrakcí zapsaných na seznam UNESCO.
Přečtěte si víc

Agentura českého keramického designu

Agentura českého keramického designu je jedinou uměleckou organizací v České republice, která celoročně prezentuje keramickou tvorbu profesionálních českých a moravských umělců. Tato agentura své kolekce vystavuje v Nové galerii, Mezinárodním keramickém ateliéru, v Galerii české kultury a Mezinárodní galerii umění.
Přečtěte si víc

Egon Schiele Art Centrum

Často navštěvované Egon Schiele Art Centrum nabízí nejen výstavu dokumentující život a dílo Egona Schieleho, ale i nejrůznější střídající se výstavy současného a klasického umění 20. století. Pro mladé umělce je zde k dispozici velké umělecké studio.
Přečtěte si víc

Muzeum voskových figurín

V Muzeu voskových figurín mohou návštěvníci nahlédnout do historie, nasát atmosféru alchymistické dílny, nahlédnout do staré krčmy nebo se setkat s českými panovníky, mezi nimiž je například Karel IV., František Josef nebo Rudolf II. V síni slávy jsou pak k vidění známé osobnosti z kulturního a politického života.
Přečtěte si víc

Muzeum útrpného práva

Mystická atmosféra návštěvníky pohltí v autentickém prostředí Muzea útrpného práva, které se nachází ve sklepních prostorách pod českokrumlovskou radnicí. Muzeum nabízí jedinečnou expozici útrpného práva a mučicích nástrojů, kterou doplňují voskové figuríny a dále pak zvukové a speciální audiovizuální efekty.
Přečtěte si víc

Vodní nádrž Lipno

Vodní nádrž Lipno a její okolí nabízí širokou škálu aktivit pro všechny. Návštěvníci si zde mohou užívat letní sportovní aktivity jako je cyklistika, windsurfing, tenis, turistika či rybaření. Milovníci zimních sportů si zde rovněž přijdou na své, protože se zde nachází lyžařský areál a nádrž nabízí ideální podmínky pro bruslení.
Přečtěte si víc

Zámek Hluboká

Objevte krásu pohádkového sídla Hluboká nad Vltavou. Novogotický zámek obklopený rozlehlým anglickým parkem vás zve do překrásných reprezentativních pokojů a sálů, ve kterých můžete obdivovat mnoho předmětů z uměleckých sbírek, a dozvědět se něco více o dějinách rodu Schwarzenbergů.
Přečtěte si víc

Pražský hrad

Navštivte hlavní Pražskou atrakci - velkolepý Pražský hrad. Kochejte se ohromující krásou místa, které bylo sídlem českých králů, císařů a prezidentů po tisíc let.
Přečtěte si víc

Karlův most

Projděte se po nejstarším mostě v Praze, který byl vybudován v letech 1357-1402 českým králem Karlem IV a obdivuje se kráse jeho vstupní gotické brány - nejkrásnější v Evropě, a třiceti soch světců, jež ho zdobí po celé délce.
Přečtěte si víc

Staroměstská radnice s orlojem

Radnice byla zřízena roku 1338 jako sídlo samosprávy Starého Města. Svou nádhernou gotickou věží a unikátním orlojem, na kterém se každou hodinu od 9 do 23 hodin, objevuje dvanáct apoštolů, představuje hlavní dominantu Staroměstského náměstí.
Přečtěte si víc

Prašná brána

Vstupte do Starého města monumentální branou, jednou z nejvýraznějších památek pozdně gotické Prahy, kterou na území města vcházely korunovační průvody českých králů.
Přečtěte si víc

Václavské náměstí

Podívejte se na tradiční místo významných společenských a historických událostí, obchodní a administrativní centrum – Václavské náměstí. Jeho hlavní dominantu dnes tvoří budova Národního muzea a pomník sv. Václava.
Přečtěte si víc

Petřínská rozhledna

Vydejte se na jednu z neodmyslitelných dominant Prahy – Petřínskou rozhlednu, která byla postavena v rámci jubilejní výstavy v roce 1891 jako volná kopie pařížské Eiffelovy věže. Vychutnejte si nádherný výhled po bezmála celých Čechách.
Přečtěte si víc

Tančící dům

Tento skvost moderní architektury dominuje Rašínovu nábřeží. Nechte se okouzlit fascinující stavbou inspirovanou tanečním umem slavného filmového páru Freda Astaira a Ginger Rogers, jež symbolizuje kamenná a skleněná věž.
Přečtěte si víc

Strahovský klášter

Klášter řádu premonstrátů založený roku 1140 na Vás zapůsobí rozlehlostí celého areálu, v němž se nachází vzácná Strahovská knihovna s množstvím středověkých rukopisů, map a glóbů, barokní Teologický sál, klasicistní Filozofický sál a významná Strahovská obrazárna.
Přečtěte si víc

Vyšehrad

Navštivte podle pověstí nejstarší sídlo českých knížat - Vyšehrad. Toto jedinečné místo nabízí nádherné výhledy na Prahu a jeho parkový areál ukrývá architektonické poklady zahrnující románskou rotundu, novogotický kostel a proslavený národní hřbitov.
Přečtěte si víc

Uměleckoprůmyslové muzeum

V muzeu jsou uloženy zajímavé sbírky skla, porcelánu a keramiky, užité grafiky a fotografie, nábytku, předmětů ze dřeva, šperků, hodin a hodinek, textilu, módy a hraček.
Přečtěte si víc