Český
Český
Moje Rezervace | Firemní přihlášení
Best Rates Guaranteed
imgBack imgMain

Hotel Růže - Wellness

Relaxace | Masáže | Koupele | ZábalyPrvní zmínku o českokrumlovské lazebně nalezneme v listině Petra I. z Rožmberka pro město Český Krumlov z roku 1347. Stávala na místě dnešní základní školy v Linecké ulici v těsné blízkosti řeky Vltavy.
 

Další, takzvaná Pichlerova lazebna, byla zřízena na konci 15. století v Latránském domě s číslem popisným 1 v sousedství dnešního Lazebnického mostu. K ní se také váže známá českokrumlovská pověst o Donu Juliovi d´Austria a krásné lazebníkově dceři Markétě Pichlerové.

Rožmberkové, zakladatelé bývalé jezuitské koleje, jejíž prostory dnes využívá hotel Růže, byli osvícenými panovníky. Jejich vláda je spjata nejen s velkým hospodářským rozvojem, ale i s počátky humanismu a renesance. Ta přináší velké změny jak v kultuře a umění, tak i v samotné životní filozofii. Již ve své době chápali rožmberští panovníci potřebu harmonie těla a ducha. Nekladli tedy důraz pouze na vzdělanost.

Například Vilém z Rožmberka poznal blahodárný účinek lázní a lázeňskou péči pak vyhledával i jeho bratr Petr Vok. Je známo, že šlechta pravidelně využívala služeb lazebníků, kteří v té době plnili současně i fuknci holičů. Kromě obvyklé péče o tělo, jako je mytí, holení a stříhání vlasů i nehtů,si zde užívali napařovací koupele i masírování svalů. Při prvních náznacích nemocí či bolestí přicházeli do lazebny nejen rožmberští velmoži, ale i krumlovští měšťané.
 

Dnes mají naši hosté možnost navštívit lazebnu v hotelu Růže a vyzkoušet její služby stejně jako kdysi českokrumlovští měšťané, duchovní a panští úředníci. Přidejte se k nim a využijte umění středověkých lazebníků.
 

Zkuste se i vy na chvíli zastavit, zapomenout na každodenní starosti a svěřte se s důvěrou do rukou našich lazebnic. Dopřejte si chvíle uvolnění v bublinkové lázni, nechte se hýčkat masážemi nebo okuste rašelinové koupele v autentických dřevěných kádích. Z naší lazebny odejdete svěží a plní sil.