imgBack imgMain
Jan hotels

Hotel Růže - Sport & Relax

Bazén

relaxacní bazén s protiproudem, 8 m dlouhý s teplotou vody 28 °C a hloubkou cca 150 cm.
 

Posilovna

vybavena posilovacími stroji zn. Technogym (BIKE XT, STEP XT, UNICA 70). Tyto služby jsou hostum hotelu po predložení hotelové karty poskytnuty zdarma. Délka návštevy v provozní dobe (15.00 - 21.30) je casove neomezena.
 

Sauna

klasická finská (kapacita max. 4 osoby), na objednávku prímo ve sportcentru (kl. 412) nebo na hotelové recepci min. 1 hod. predem. Tato služba je placená, hotelovým hostum je úctováno 160,- Kc/osoba/hodina (min. 80,- Kc).
 

Solárium
ergoline super power 300 classic, na objednávku prímo ve sportcentru (kl. 412) nebo na hotelové recepci.
 

Masáže

široká nabídka od klasických až po aromaterapeutické masáže provádené rádne a kvalitne vyškoleným personálem (dámy), na objednávku prímo ve sportcentru (kl. 412) nebo na hotelové recepci min. 1 hod. predem.
 

Bar

nabídka chlazených nealko nápoju prímo u bazénu. Placené služby je možno hradit prímo ve sportcentru u obsluhy nebo pres hotelový úcet.
 

Otevírací doba: denne

13.00 - 21.00 (sauna, solárium, bazén, posilovna)
13.00 - 21.00 (masáže)

 

Relaxace | Masáže | Koupele | Zábaly


Sport and Relax


První zmínku o českokrumlovské lazebně nalezneme v listině Petra I. z Rožmberka pro město Český Krumlov z roku 1347. Stávala na místě dnešní základní školy v Linecké ulici v těsné blízkosti řeky Vltavy.
 

Další, takzvaná Pichlerova lazebna, byla zřízena na konci 15. století v latránském domě s číslem popisným 1 v sousedství dnešního Lazebnického mostu. K ní se také váže známá českokrumlovská pověst  o Donu Juliovi d´Austria a krásné lazebníkově dceři Markétě Pichlerové.
 

Rožmberkové, zakladatelé bývalé jezuitské koleje, jejíž prostory dnes využívá hotel Růže, byli osvícenými panovníky. Jejich vláda je spjata nejen s velkým hospodářským rozvojem, ale i s počátky humanismu a renesance. Ta přináší velké změny jak v kultuře a umění, tak i v samotné životní filozofii. Již ve své době chápali rožmberští panovníci potřebu harmonie těla a ducha. Nekladli tedy důraz pouze na vzdělanost. Například Vilém z Rožmberka poznal blahodárný účinek lázní a lázeňskou péči pak vyhledával i jeho bratr Petr Vok. Je známo, že šlechta pravidelně využívala služeb lazebníků. Kromě péče o tělo jako jemytí, holení a stříhání vlasů i nehtů si zde užívali napařovací koupele i masírování svalů. Při prvních náznacích nemocí či bolestí přicházeli do lazebny nejen rožmberští velmoži, ale i krumlovští měšťané.
 

Dnes mají naši hosté možnost navštívit lazebnu v hotelu Růže a vyzkoušet její služby, stejně jako kdysi českokrumlovští měšťané, duchovní a panští úředníci. Ti všichni využívali umění středověkých lazebníků.
 

Zkuste se i Vy na chvíli zastavit, zapomenout na každodenní starosti a svěřte se s důvěrou do rukou našich lazebnic. Dopřejte si chvíle uvolnění v bublinkové lázni, nechte se hýčkat masážemi nebo okuste rašelinové koupele v dřevěných kádích. Z naší lazebny odejdete svěží a plní sil.