Český
Český
Moje Rezervace | Firemní přihlášení
Best Rates Guaranteed
imgBack imgMain

Hotel Růže - Relaxace

Relaxace | Masáže | Koupele | Zábaly


Bazén

Bazén

Zaplavte si v 8 m dlouhém relaxačním bazénu s protiproudem, teplotou vody 28 °C a hloubkou cca 150 cm.
 

Aqua aerobic

Aqua aerobic je aerobní cvičení ve vodě, zaměřené na zvýšení fyzické kondice, redukci váhy a vytvarování těla. Odpor vody zvyšuje intenzitu cvičení a současně masíruje svaly. Vodní prostředí má příznivé účinky na páteř a pohybovou soustavu. Oproti ostatním formám aerobicu je toto cvičení bez jakýchkoli otřesů a tím chrání nejen naše klouby, ale i kardiovaskulární systém.

Lekce trvá 20 minut a je určena pro max. 8 osob. Informace získáte na telefonním čísle +420 380 772 412 nebo +420 380 772 100, zároveň se zde můžete na hodinu aqua aerobicu objednat.
 

Posilovna

Navštivte naši posilovnu vybavenou posilovacími stroji zn. Technogym (BIKE XT, STEP XT, UNICA 70). Pro hosty hotelu Růže je pobyt v této zóně po předložení hotelové karty zdarma. Délka návštěvy v provozní době (15.00 - 21.30) je časově neomezena.
 

Sauna

Sauna

Nabízíme Vám relaxaci v klasické finské sauně s kapacitou 4 osoby.

Účinek saunování je založen na střídání výrazného tepla a chladu. Pobyt v sauně přispívá ke zvyšování odolnosti organizmu a jeho otužování. Dochází zde k uvolnění svalového napětí a odbourání stresu. Vaše tělo se zároveň detoxikuje.

Do sauny nechoďte s plným žaludkem, ale ani hladoví nebo bezprostředně po extrémním fyzickém výkonu.

Objednávejte se prosím alespoň 1 hodinu předem na telefonním čísle +420 380 772 412 nebo +420 380 772 100.
Tato služba je placená, hotelovým hostum je úctováno 160,- Kc/osoba/hodina (min. 80,- Kc).  

Whirlpool

Whirlpool

Ponořte se do bublinkové lázně, nechte rychle odplynout starosti všedního dne a dopřejte uvolnění ztuhlým svalům. Masáž vířící vodou přispívá ke zlepšení krevního oběhu a činnosti srdce, snižuje krevní tlak, stimuluje imunitní systém a působí pozitivně na psychiku - odbourává úzkost a napětí.

Doporučená doba koupele v 36-38 ˚C teplé vodě je 15-20 minut.
 

Solárium
ergoline super power 300 classic, na objednávku prímo ve sportcentru (kl. 412) nebo na hotelové recepci.
 

Masáže

široká nabídka od klasických až po aromaterapeutické masáže provádené rádne a kvalitne vyškoleným personálem (dámy), na objednávku prímo ve sportcentru (kl. 412) nebo na hotelové recepci min. 1 hod. predem.
 

Bar

nabídka chlazených nealko nápoju prímo u bazénu. Placené služby je možno hradit prímo ve sportcentru u obsluhy nebo pres hotelový úcet.
 

Otevírací doba: denne

13.00 - 21.00 (sauna, solárium, bazén, posilovna)
13.00 - 21.00 (masáže)
 


Sport and Relax


První zmínku o českokrumlovské lazebně nalezneme v listině Petra I. z Rožmberka pro město Český Krumlov z roku 1347. Stávala na místě dnešní základní školy v Linecké ulici v těsné blízkosti řeky Vltavy.
 

Další, takzvaná Pichlerova lazebna, byla zřízena na konci 15. století v latránském domě s číslem popisným 1 v sousedství dnešního Lazebnického mostu. K ní se také váže známá českokrumlovská pověst  o Donu Juliovi d´Austria a krásné lazebníkově dceři Markétě Pichlerové.
 

Rožmberkové, zakladatelé bývalé jezuitské koleje, jejíž prostory dnes využívá hotel Růže, byli osvícenými panovníky. Jejich vláda je spjata nejen s velkým hospodářským rozvojem, ale i s počátky humanismu a renesance. Ta přináší velké změny jak v kultuře a umění, tak i v samotné životní filozofii. Již ve své době chápali rožmberští panovníci potřebu harmonie těla a ducha. Nekladli tedy důraz pouze na vzdělanost. Například Vilém z Rožmberka poznal blahodárný účinek lázní a lázeňskou péči pak vyhledával i jeho bratr Petr Vok. Je známo, že šlechta pravidelně využívala služeb lazebníků. Kromě péče o tělo jako jemytí, holení a stříhání vlasů i nehtů si zde užívali napařovací koupele i masírování svalů. Při prvních náznacích nemocí či bolestí přicházeli do lazebny nejen rožmberští velmoži, ale i krumlovští měšťané.
 

Dnes mají naši hosté možnost navštívit lazebnu v hotelu Růže a vyzkoušet její služby, stejně jako kdysi českokrumlovští měšťané, duchovní a panští úředníci. Ti všichni využívali umění středověkých lazebníků.
 

Zkuste se i Vy na chvíli zastavit, zapomenout na každodenní starosti a svěřte se s důvěrou do rukou našich lazebnic. Dopřejte si chvíle uvolnění v bublinkové lázni, nechte se hýčkat masážemi nebo okuste rašelinové koupele v dřevěných kádích. Z naší lazebny odejdete svěží a plní sil.