Zajímavé akce v Praze a Českém Krumlově

Od živé jazzové hudby a divadel až po festivaly a rodinnou zábavu, Praha a Český Krumlov nabízí širokou škálu akcí, kde si každý najde něco, co ho baví. S tolika skvělými událostmi odehrávajícími se každý den si zajisté najdete něco, co Váš pobyt ještě více ozvláštní. Podívejte se zde na aktuální místní události a hotelové dění.

  • Praha
  • Český Krumlov

Koncert Parov Stelar

29. 11. 2019

Tipsport Arena Praha

Global Champions Prague Playoffs

21. - 24. 11. 2019

O2 arena 2019

OKTAGON 15

9. 11. 2019

O2 arena Praha

Koncert Eros Ramazzoti

22.10.2019

O2 arena Praha

Signal Festival

10.-13.10.2019
Nenechte si ujít festival světla Signal, který přemění historické srdce Prahy na centrum nových technologií, úžasných nápadů a nespoutané kreativity. Čekají vás nejrůznější videomappingy neboli projekce na libovolné objekty a interaktivní světelné instalace.

2019 NHL Global Series

4. 10. 2019

O2 arena Praha

Koncert Michael Bublé

17. 9. 2019

O2 arena Praha 

Dvořákova Praha

8. - 23.9.2019

Užijte si nezapomenutelnou přehlídku vynikajících umělců, dirigentů a světově proslulých orchestrů a komorních souborů představujících hudbu Antonína Dvořáka a dalších slavných skladatelů v Praze.

Koncert Ariana Grande

8. 9. 2019

O2 arena Praha 

International Prague Car Festival

31.8. - 1.9.2019
Automobilová výstava Prague Car Festival, která se koná na výstavišti PVA Expo Praha Letňany, nabízí jedinečnou příležitost vidět přes 300 automobilů z mnoha směrů motorismu a užít si víkend s bohatým doprovodným programem.

Koncert Rammstein

16. - 17. 7. 2019

SINOBO Stadium Praha 10

Koncert Ed Sheeran

7. - 8. 7. 2019

Letiště Letňany Praha 9

Prague Ice Cream Festival

23.6.2019
Přijďte se pobavit s rodinou nebo přáteli na Prague Ice Cream festival - svátek všech druhů zmrzliny! Ochutnejte Vaše oblíbené druhy od místních i světových výrobců a užijte si krásné prostředí se zajímavým programem.

Český pivní festival

16.5. - 15.6.2019
Zažijte jedinečnou atmosféru v Letenských sadech, kde se uskuteční jedna z největších pivních akcí svého druhu. V nabídce bude více než 150 druhů českého piva od velkých, středních i malých pivovarů, včetně výrobků od domácích řezníků a pekařů.

Pražské Jaro

12.5. - 4.6.2019

Přijměte pozvání na nejstarší, nejznámější a největší hudební festival v České republice. 

Volkswagen maratonský víkend

4. - 5.5.2019

Zakuste atmosféru jednoho z nejkrásnějších maratonů světa. Závod začíná na proslulém Staroměstském náměstí a trať běžce zavede do nejrůznějších pražských čtvrtí a ukáže jim úžasné architektonické krásy Prahy.

Velikonoce

18. - 22.4.2019 

Přijeďte oslavit velikonoční svátky do Prahy. Na oblíbených velikonočních trzích, které se konají na Staroměstském náměstí, Vás čeká velké množství nejrůznějších stánků nabízejících tradiční české ručně vyráběné výrobky, jako například malované kraslice, dekorace či svíčky, a v neposlední řadě i nejrůznější pokrmy a delikatesy. Velikonoční slavnosti doprovází bohatý kulturní program v podobě nejrůznějších koncertů, folkových tanečních představení a středověké hudby.

Sportisimo 1/2 Maraton

6.4.2019
Zúčastněte se výjimečné běžecké události v samém srdci historické metropole, jejíž trať vede podél řeky Vltavy a přes pět krásných mostů. Běžce čekají impozantní výhledy na Karlův most, Pražský hrad, koncertní síň Rudolfinum, Národní divadlo a nespočet dalších památek. 

Matějská pouť

23.2.-15.4.2019
Přijďte za zábavou na tradiční Matějskou pouť, která se koná na Pražském Výstavišti. Můžete se těšit na desítky domácích i zahraničních atrakcí včetně těch nejznámějších jako je horská dráha, ruské kolo, řetízkový kolotoč nebo strašidelný dům. Jako obvyklý suvenýr si můžete odnést perníková srdce.

Svátek sv. Valentýna

14.2.2019
Oslavte den svatého Valentýna v Praze! V tomto jedinečném městě plném romantických ulic, zákoutí, procházek, nádherných výhledů a zážitků strávíte se svou láskou skutečně nezapomenutelné chvíle. 

Krumlovský masopust

2.3. - 5.3.2019
Zažijte obnovenou tradici lidové masopustní slavnosti s jejím typickým pestrobarevným průvodem masek, který doprovází pouliční divadelníci, kejklíři a muzikanti. Nenechte si ujít toto bohaté hodování a veselí, protože masopust značí konec svátečního období a začátek půstu.

Velikonoce

18. - 22.4.2019
Přijeďte navštívit Český Krumlov a oslavte zde nejdůležitější křesťanské svátky – Velikonoce. Na hlavním náměstí se konají velikonoční trhy, na kterých si budete moci zakoupit nejrůznější ručně vyráběné výrobky a jiné předměty, jakož i lahodné pokrmy a delikatesy. Nebudou chybět ani kraslice zdobené nejrůznějšími technikami, jarní květiny, píšťalky a jiné tradiční velikonoční zboží.

MODA Fashion Day(s)

23.3.2019
Přijměte pozvání na společenskou událost, která představuje současnou módní scénu v České republice.  Galavečer módních přehlídek s bohatým doprovodným programem se uskuteční v ojedinělém sále Zámecké jízdárny. Vstupenky v předprodeji můžete získat zde.

Rallye Český Krumlov

17.5.2019 - 18.5.2019
Všichni fanoušci motorismu mohou prostřednictvím tradičního automobilového závodu Rallye Český Krumlov prozkoumat zajímavá místa tohoto regionu. Start závodu i vyhlášení vítězů v bezprostřední blízkosti historického centra města slibují závodníkům i divákům vždy výjimečný zážitek.

Slavnosti Pětilisté Růže

21.6. - 23.6.2019
Navštivte Český Krumlov, který se na celé tři dny přenese do doby renesance a ožije historickými řemeslnými trhy, středověkou hudbou, pouličními divadly a šermířskými souboji. Vrcholem slavností bude velkolepý průvod v historických kostýmech, v němž nebudou chybět rytíři na koních a ani mnoho slavných osobností spjatých s dávnou historií města.

Festival komorní hudby

28.6. - 7.7.2019
Nenechte si ujít hudební festival s nejdelší tradicí ve městě. Tato oblíbená kulturní událost s věhlasným mezinárodním renomé zve na prohlídky interiérů zámku za doprovodu živé hudby v podání dobových nástrojů. Vyslovenou perlou pro návštěvníky festivalu je věrně provedená zámecká slavnost z 18. století, která se nazývá Barokní noc na zámku Český Krumlov.

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov

19.7. - 10.8.2019
Milovníci hudby si nesmí nechat ujít jednu z nejdůležitějších kulturních událostí v rámci celé České republiky. Mezinárodní hudební festival nabízí návštěvníkům jedinečné spojení atraktivního prostředí historického města a hudby nejrůznějších žánrů od 15. století až po současnost, kterého se navíc zúčastní řada slavných domácích i světových interpretů.

Dny evropského dědictví

9/2019
Přijďte v rámci Dne evropského dědictví nahlédnout do běžně nepřístupných míst těch nejvýznamnějších historických památek a městských oblastí v Českém Krumlově.

Festival barokních umění

20. - 22.9.2019
Tradiční Festival barokních umění je jedinečnou kulturní událostí, jejímž cílem je oživit historický Český Krumlov nejrůznějšími uměleckými formami z období baroka. Barokní divadlo zámku uvede světovou premiéru speciálně vybrané barokní opery. Sakrální hudba rozezní klášterní kostel a v Maškarním sále budou k vidění barokní tance.

Svatováclavské slavnosti

27. - 29.9.2019
Nenechte si ujít tradiční Svatováclavské slavnosti pořádané na počest Svatého Václava, patrona nejen země české, ale i pivovarníků a vinařů. Tyto podzimní slavnosti nabízí bohaté gastronomické zážitky i zábavní a kulturní představení. Příjemnou atmosféru dotváří přehlídka folklorních souborů a nezapomenutelná noční návštěva městských muzeí a galerií, která je umocněna působivým doprovodným programem.

Krumlovský vodácký maraton

11.-12.10.2019
Sportovní fanoušci a závodníci jsou vítáni na slavném českokrumlovském vodáckém maratonu, který každoročně přiláká stovky milovníků vodáckého sportu od ryzích amatérů až po mezinárodní elitu. Víkend spojený s touto akcí nabízí i bohatý doprovodný program pro širokou veřejnost – a pamatováno je i na ty nejmenší.

Festival vína v Českém Krumlově

1. - 30.11.2019
Staňte se naším hostem na českokrumlovském Festivalu vína. Na této podzimní slavnosti můžete ochutnat svatomartinské víno, sezónní speciality a zažít přátelská setkání u skleničky tohoto lahodného moku. Během festivalu můžete navštívit několik událostí, včetně zahradní slavnosti vína, kde budete moci ochutnat vína z Čech, Moravy i zahraničí spolu s místními sýry.

Krumlovské podzimní recitály

2. - 30.11.2019
Každou listopadovou sobotu bude v renesančním sále Vlašského dvora probíhat série komorních koncertů, na kterých se představí vynikající hudebníci nejen z České republiky, ale i zahraničí. Tento výjimečný prostor umožní zažít neopakovatelné spojení mezi interpretem a publikem.

Zámek Český Krumlov