Praha a Český Krumlov – Nejnavštěvovanější místa v České republice

Praha a Český Krumlov jsou dvě nejnavštěvovanější destinace v České republice. Obě města patří k nejkrásnějším na světě.
Navštivte Pražský hrad, největší komplex zámeckých budov na světě, nebo si vychutnejte procházky v romantických uličkách Českého Krumlova, města UNESCO, postaveného v 16. století! Prožijte s námi nezapomenutelnou dovolenou!

Zámek Český Krumlov

Navštivte hlavní atrakci Českého Krumlova - nádherný zámek, který se tyčí nad malebnou renesanční architekturou přilehlého městečka. Užijte si procházku historickým centrem, které Vás díky svému nenapodobitelnému středověkému charakteru snadno přesvědčí o tom, proč je Český Krumlov jednou z atrakcí patřící na seznam UNESCO.

Kostel sv. Víta v Českém Krumlově

Objevte druhou nejpůsobivější architektonickou dominantu města – římskokatolický kostel sv. Víta, který byl vybudován na ostrohu nad řekou Vltavou stejně jako českokrumlovský zámek. Jeho osmiboká novogotická věž se stala jednou z dominant města.

Uměleckoprůmyslové muzeum

V muzeu jsou uloženy zajímavé sbírky skla, porcelánu a keramiky, užité grafiky a fotografie, nábytku, předmětů ze dřeva, šperků, hodin a hodinek, textilu, módy a hraček.

Minoritský klášter

Minoritský klášter, jedna z nejstarších dochovaných budov v Českém Krumlově, pochází z poloviny 14. století. Výstavba byla dokončena na konci barokního období. Navštivte toto jedinečné historické místo během jednoho z nezapomenutelných náboženských koncertů nebo recitálů.

Kostel sv. Jošta

Přijeďte obdivovat dochované gotické konstrukce a detaily bývalého kostela sv. Jošta, který byl založen před rokem 1334 Petrem I. z Rožmberka jakožto součásti rožmberského panského špitálu. Dnes se v objektu nachází obchody, restaurace a Muzeum marionet.

Synagoga Český Krumlov

Navštivte pozoruhodnou budovu českokrumlovské synagogy postavené místní Židovskou obcí v novorománském slohu v roce 1909.

Kaple sv. Martina

Dalším místem, které si nesmíte nechat ujít, je kaple sv. Martina - dnešní sídlo sboru Církve československé husitské – která byla založena v roce 1585 jako dřevěná hřbitovní kaple.

Ptačí hrádek

Přijeďte navštívit nedostavěný vojenský památník „Ptačí hrádek“, který byl postaven na oslavu vítězství spojeneckých armád Ruska, Rakouska a Pruska nad Napoleonem Bonaparte v bitvě u Lipska roku 1813.

Kaple na Křížové Hoře

Vydejte se k poutnímu místu situovanému na vrcholu hory, kde byla roku 1710 postavena osmiboká kaple Panny Marie Bolestné a sv. Kříže.

Regionální muzeum v Českém Krumlově

Regionální muzeum situované v rozlehlé barokní budově bývalého jezuitského semináře spravuje více než 22 tis. evidovaných položek sbírkového fondu, dalších 34 tis. předmětů a více než 5 tis. knih.

Muzeum marionet

Expozice starých českých marionet a kompletních loutkových divadel včetně dekorací a opon z druhé poloviny 19. století je k vidění v Muzeu marionet.

Museum Fotoatelier Seidel

Milovníci fotografování mohou v ateliéru Josefa a Františka Seidelových obdivovat mimořádnou expozici unikátních dobových snímků, pohlednic, skleněných negativů, dochovaných a stále funkčních fotoaparátů, zvětšovacích přístrojů i zařízení fotokomory.

Muzeum útrpného práva

Mystická atmosféra návštěvníky pohltí v autentickém prostředí Muzea útrpného práva, které se nachází ve sklepních prostorách pod českokrumlovskou radnicí. Muzeum nabízí jedinečnou expozici útrpného práva a mučicích nástrojů, kterou doplňují voskové figuríny a dále pak zvukové a speciální audiovizuální efekty.

Wax Muzeum

V Muzeu voskových figurín mohou návštěvníci nahlédnout do historie, nasát atmosféru alchymistické dílny, nahlédnout do staré krčmy nebo se setkat s českými panovníky, mezi nimiž je například Karel IV., František Josef nebo Rudolf II. V síni slávy jsou pak k vidění známé osobnosti z kulturního a politického života.

Egon Schiele Art Centrum

Často navštěvované Egon Schiele Art Centrum nabízí nejen výstavu dokumentující život a dílo Egona Schieleho, ale i nejrůznější střídající se výstavy současného a klasického umění 20. století. Pro mladé umělce je zde k dispozici velké umělecké studio. 

Agentura českého keramického designu

Agentura českého keramického designu je jedinou uměleckou organizací v České republice, která celoročně prezentuje keramickou tvorbu profesionálních českých a moravských umělců. Tato agentura své kolekce vystavuje v Nové galerii, Mezinárodním keramickém ateliéru, v Galerii české kultury a Mezinárodní galerii umění. 

Stezka korunami stromů

Projděte se s rodinou nebo přáteli po stezce v korunách stromů, která je dlouhá 675 metrů a která nabízí nádherné výhledy na šumavské pohoří a vodní nádrž Lipno. Cestou vás čekají vzdělávací a adrenalinové zastávky a nejdelší suchý tobogán v České republice.

Státní zámek Hluboká

Objevte krásu pohádkového sídla Hluboká nad Vltavou. Novogotický zámek obklopený rozlehlým anglickým parkem vás zve do překrásných reprezentativních pokojů a sálů, ve kterých můžete obdivovat mnoho předmětů z uměleckých sbírek, a dozvědět se něco více o dějinách rodu Schwarzenbergů.

Vodní nádrž Lipno

Vodní nádrž Lipno a její okolí nabízí širokou škálu aktivit pro všechny. Návštěvníci si zde mohou užívat letní sportovní aktivity jako je cyklistika, windsurfing, tenis, turistika či rybaření. Milovníci zimních sportů si zde rovněž přijdou na své, protože se zde nachází lyžařský areál a nádrž nabízí ideální podmínky pro bruslení.

Holašovice

Navštivte jihočeskou vesnici Holašovice, která je pro své mimořádné architektonické a urbanistické hodnoty zapsána na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Jde o unikátně dochovaný soubor hospodářských usedlostí z 18. a 19. století, které se vyznačují specifickou podobou tzv. selského baroka. 

Hotel Duo

Teplická 492
190 00 Praha 9
Česká republika

Pražský hrad

Navštivte hlavní Pražskou atrakci - velkolepý Pražský hrad. Kochejte se ohromující krásou místa, které bylo sídlem českých králů, císařů a prezidentů po tisíc let.

Hotel Old Inn

Namesti Svornosti 12
381 01 Český Krumlov
Česká republika

Karlův most

Projděte se po nejstarším mostě v Praze, který byl vybudován v letech 1357-1402 českým králem Karlem IV a obdivuje se kráse jeho vstupní gotické brány - nejkrásnější v Evropě, a třiceti soch světců, jež ho zdobí po celé délce.

Staroměstská radnice s orlojem

Radnice byla zřízena roku 1338 jako sídlo samosprávy Starého Města. Svou nádhernou gotickou věží a unikátním orlojem, na kterém se každou hodinu od 9 do 23 hodin, objevuje dvanáct apoštolů, představuje hlavní dominantu Staroměstského náměstí.

Hotel Růže

Horni 154
381 01 Český Krumlov
Česká republika

Josefov - pražské Židovské Město

Židovská čtvrť tvoří nejzachovalejší celek židovských památek v Evropě. Přijďte nahlédnout do historie a tradic pražských židů návštěvou zachovalých synagog a starého židovského hřbitova v Josefově.

Chrám Matky Boží před Týdnem

Objevte nejpůsobivější gotickou sakrální stavbu v Praze, která je zároveň rozsáhlou galerií gotických, renesančních a raně barokních děl. Mezi nejzajímavějšími můžete spatřit oltářní obrazy Karla Škréty a náhrobek astronoma Tychona Brahe.

Prašná brána

Vstupte do Starého města monumentální branou, jednou z nejvýraznějších památek pozdně gotické Prahy, kterou na území města vcházely korunovační průvody českých králů.

Obecní dům

Objevte krásu pozoruhodné secesní stavby Obecního domu. Památky, která oplývá bohatou vnější a vnitřní dekorací Alfonse Muchy, Maxe Švabinského, JVMyslbeka, a jiných.

Kostel Panny Marie Vítězné (Pražské Jezulátko)

Přijďte si prohlédnout raně barokní kostel proslulý  díky sošce Pražského Jezulátka původem ze Španělska, jež byla darována karmelitánům Polyxenou z Lobkovic v roce 1628.

Kostel sv. Mikuláše

Navštivte kostel sv. Mikuláše, jednu z nejvýznamnějších staveb pražského baroka pyšnící se nejvyšším interiérem v Praze. Nechte se ohromit monumentalitou kostela, kde za svého pobytu v Praze hrál na varhany W.A.Mozart.

Petřínská rozhledna

Vydejte se na jednu z neodmyslitelných dominant Prahy – Petřínskou rozhlednu, která byla postavena v rámci jubilejní výstavy v roce 1891 jako volná kopie pařížské Eiffelovy věže. Vychutnejte si nádherný výhled po bezmála celých Čechách.

Strahovský klášter

Klášter řádu premonstrátů založený roku 1140 na Vás zapůsobí rozlehlostí celého areálu, v němž se nachází vzácná Strahovská knihovna s množstvím středověkých rukopisů, map a glóbů, barokní Teologický sál, klasicistní Filozofický sál a významná Strahovská obrazárna.

Václavské náměstí

Podívejte se na tradiční místo významných společenských a historických událostí, obchodní a administrativní centrum – Václavské náměstí. Jeho hlavní dominantu dnes tvoří budova Národního muzea a pomník sv. Václava.

Vyšehrad

Navštivte podle pověstí nejstarší sídlo českých knížat - Vyšehrad. Toto jedinečné místo nabízí nádherné výhledy na Prahu a jeho parkový areál ukrývá architektonické poklady zahrnující románskou rotundu, novogotický kostel a proslavený národní hřbitov.

Tančící dům

Tento skvost moderní architektury dominuje Rašínovu nábřeží. Nechte se okouzlit fascinující stavbou inspirovanou tanečním umem slavného filmového páru Freda Astaira a Ginger Rogers, jež symbolizuje kamenná a skleněná věž.

Národní muzeum

Největší české muzeum založené v roce 1818 uchovává tisíce předmětů, které často mají nevyčíslitelnou hodnotu. Návštěvníci mohou shlédnout nejrůznější expozice tohoto muzea ve 4 odborných ústavech, kterými jsou Přírodovědecké muzeum, Historické muzeum, Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur a České muzeum hudby.

Muzeum hl.m. Prahy

Rozsáhlá výstava zachycující historii Prahy je k vidění v Muzeu hlavního města Prahy. Nejatraktivnějším exponátem muzea je Langweilův model Prahy z let 1826 – 1837.

Národní technické muzeum

Všichni fanoušci technického pokroku mohou obdivovat rozsáhlé sbírky historických automobilů, letadel, lokomotiv a stovky dalších výstav v nově renovovaných prostorách Národního technického muzea.

Židovské muzeum

Pražské Židovské muzeum patří k nejstarším a nejnavštěvovanějším muzeím v České republice a svým návštěvníkům nabízí sbírky židovského dědictví, které se nacházejí v 6 židovských památkách soustředěných v městské čtvrti Josefov.

Armádní muzeum Žižkov

Expozice Armádního muzea situovaného v historických budovách Památníku osvobození zachycuje období 1. světové války, meziválečného Československa, 2. světové války a perzekuce příslušníků československé armády při únorovém převratu v roce 1948.

Národní galerie

Národní galerie spravuje největší sbírku umění v České republice. Kolekce jsou uchovávány v několika pražských historických budovách, z nichž tou největší je Veletržní palác.

DOX

Pražské Centrum současného umění DOX patří mezi nejprogresivnější umělecké instituce v České republice a představuje vysoce kvalitní a originální výstavní projekty.

 

Botanická zahrada

Botanická zahrada láká na výstavy pod širým nebem, historickou Vinici sv. Kláry, japonskou meditační zahradu a jedinečný 130metrový tropický skleník Fata Morgana, který je možné navštívit celoročně.

Královská obora Stromovka

Park Stromovka, zelená oáza se vzrostlými stromy a rozlehlými travnatými i vodními plochami, je jedním z nejlepších míst, kde s přáteli uspořádat piknik či grilovací párty, kam zajít na procházku nebo kde relaxovat. Park je rovněž oblíbeným místem moderních provazochodců, bruslařů, běžců i cyklistů.

Park Podviní Vysočany

Prozkoumejte nejkrásnější park Prahy 9 – Podviní, ve kterém můžete obdivovat keltské hradiště ve tvaru ještěra, několik menších jezírek, krásné stromy a kamenný amfiteátr. Koná se zde mnoho hudebních a divadelních festivalů.

Ďáblický háj

Rozlehlý lesopark nazývaný Ďáblický háj je ideálním místem pro procházky nebo jiné sportovní či volnočasové aktivity.

Obchodní centrum Galerie Harfa

Zamiřte za nákupy do Galerie Harfa, která se rozprostírá ve třech podlažích a nabízí 160 obchodů, food court a restaurace. Terasová střešní zahrada ukrývá dětské hřiště, ledové kluziště, zábavní vodní prvky i multimediální atrakce.

Obchodní centrum Letňany

Jedno z největších pražských nákupních center – Obchodní centrum Letňany nabízí více než 180 obchodů známých světových značek, restaurace a kavárny. Kromě nakupování zde můžete také zajít do kina nebo preferujete-li aktivní odpočinek, můžete zvolit návštěvu aquacentra, zimního stadionu či krytých tenisových kurtů. 

Fashion Arena Prague Outlet

Fashion Arena je největším outletovým centrem v České republice, kde na jednom místě můžete vybírat z těch nejpopulárnějších značek, které jsou v naší zemi dostupné, a to vždy s 30 – 70% slevou.

ZOO hl. m. Prahy

Navštivte čtvrtou nejlepší zoologickou zahradu na světě. V jejím členitém terénu si můžete užít až desetikilometrovou procházku exotikou a zavítat do Afrického domu, Indonéské džungle nebo Údolí slonů. Neváhejte a vypravte se se svými dětmi do oblíbené zoo.

Výstaviště Holešovice - Zábavní park

Po celý rok tento zábavní park s více než 20 atrakcemi nabízí zábavu pro menší i větší děti. Těšit se můžete také na tradiční jarní Matějskou a podzimní Václavskou pouť, dvě z největších akcí svého druhu v republice.

Bobová dráha Prosek

Bavte se s rodinou a přáteli na 800 metrů dlouhé nerezové bobové dráze. Pro více adrenalinu můžete vyzkoušet svoji zručnost na 5 metrů vysokých lanových překážkách v lanovém parku nebo si odpočinout v restauraci s nádherným výhledem.

DinoPark Harfa

Zavítejte do parku plného dinosaurů, podívejte se na panoramatický film v 3D kině Dinoaquarium, nebo se vypravte na cestu do minulosti Země, kde můžete obdivovat skutečné artefakty z dávných dob od starohor až po současnost.

Destinace

  • Český Krumlov
  • Praha
  • Vše
Výhled na město z Hotelu Duo